Cepan na rozstępy

Czy to dobry sposób na ich pozbycie się?

Z tymi dokuczliwymi, wrzecionowatymi pasmami na skórze walczyć można na różne sposoby. Rozstępy mają to do siebie, że same z siebie się nie poddadzą. Często – dość popularne, co trzeba oddać – domowe sposoby nie są skuteczne i sięgnąć trzeba po inne środki.

Cepan to preparat przeznaczony przede wszystkim do walki z bliznami na przykład po operacji, stąd dziwić może niektórych zastosowanie tej maści typowo na rozstępy. W pewien sposób można określić go w tym przypadku jako metodę alternatywną.

Jak działa Cepan?

Jego sposób funkcjonowania w przypadku wspomnianych blizn jest dość prosty. Zadaniem tego preparatu jest „spłaszczanie blizny”. Najczęściej używany jest w momencie kiedy blizna się już pojawi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by używać go niejako profilaktycznie w miejscu gdzie na przykład mieliśmy rozcinaną skórę w wyniku operacji. Składniki, które Cepan ma w sobie dość skutecznie pobudzają metabolizm tkanki, a to z kolei zapobiega pojawianiu się blizn. Rzut oka na skład przynosi nam następujące informacje. Po pierwsze, w preparacie znajdują się ekstrakty z roślin, między innymi z rumianku. Oprócz nich z bliznami ma sobie poradzić między innymi heparyna.

Cepan na rozstępy

Istnieje wiele osób, które przekonują, że nakładanie tego preparatu w miejscu gdzie znajdują się rozstępy (regularnie, kilka razy dziennie) może je skutecznie zmniejszać, aż do prawie całkowitego zniknięcia. Opinie jednak są podzielone. W niektórych przypadkach w ogóle on nie działa, a u innych osób, musi być stosowany wraz z jakimś innym sposobem. Bardzo często jest to oliwka dla dzieci. Tu dość istotna informacja, że Cepan może wywołać reakcje alergiczne. Jest szczególnie ważne dla kobiet, które z rozstępami postanowiły walczyć w czasie ciąży. Wiadomo, że w tym stanie trzeba podwójnie uważać na preparaty, które się stosuje.

Alternatywa dla alternatywy

Cepan na rozstępy działa więc różnie. To oczywiście tylko jeden z możliwych sposobów walki z rozstępami. Wiele z preparatów jest typowo przeznaczonych na ten skórny problem. Wracając na chwilę do kobiet w ciąży - w ich przypadku w zasadzie sprawdzą się tylko i wyłącznie naturalne składniki. Te same z siebie są pozbawione skutków ubocznych. Oczywiście nie jest tak, że można wybrać dowolny preparat, który je zawiera. Przykładowo skład preparatu Revitol Stretch Mark jest sprawdzony pod kątem braku możliwych skutków ubocznych. Dodatkowo przynosi pozytywne efekty.

Bez wątpienia Cepan można uznać jako pewnego rodzaju alternatywę dla zwykłych preparatów. Poza wymienionymi obostrzeniami nie ma większych przeciwwskazań do stosowania go, ale równie dobrze można wybrać inny preparat.

← Wróć na stronę główną