Domowe sposoby na rozstępy

Są wszędzie. Atakują bez wcześniej zapowiedzi. Rozstępy – bo o nich mowa – to problem wielu ludzi, którzy starają się szukać pomocy nie tylko u profesjonalistów, ale także wśród domowych sposobów.

To, czy warto się nimi w ogóle zająć, przede wszystkim zależy od oceny rozstępów. Im są ciemniejsze, tym łatwiej się będzie ich pozbyć przy pomocy domowych metod. Są wtedy w tak zwanym stanie zapalnym (kolor czerwony lub bardziej - różowy). Naturalne metody sprawdzą się także jako profilaktyka. Jeśli barwa zmian jest jasna, to trzeba będzie zdecydować się na inny sposób na rozstępy - preparat, a może zabieg.

Domowe sposoby na rozstępy – jaki mamy wybór?

Pierwszym krokiem, jaki podejmujemy pragnąc walczyć domowymi sposobami z problemem rozstępów, jest wykorzystanie naturalnych metod, a ściślej rzecz biorąc - naturalnych składników, jakie możemy do tego celu wykorzystać. Po drugie, składniki ten muszą być łatwo dostępne. Najlepiej, aby były pod ręką: w lodówce bądź domowej spiżarni. Najważniejsze w walce z rozstępami jest natłuszczanie skóry oraz złuszczanie jej. Celem nadrzędnym – doprowadzenie do tego, aby stała się na powrót elastyczna. Zapobiegniemy tym samym pojawieniu się nowych rozstępów i pozbędziemy się tych, które już się pojawiły.

Do nawilżania potrzebujemy przede wszystkim olejków. Oliwa z oliwek, olej z winogron i eteryczny (kobiety w ciąży tego ostatniego nie mogą używać). Wszystkie mieszamy, a następnie wcieramy w skórę. Jak więc widać, już w tym przypadku trzeba będzie jednak trochę pochodzić po sklepach, bo nie każdy ma na przykład olej z winogron w domu. Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie rumianku. Bardzo często polecany jest olejek lawendowy. Wcierany powinien być regularnie, bo dopiero wtedy pojawią się efekty.

Co jeszcze mogę zrobić?

Do domowych metod zaliczyć trzeba też sposób odżywiania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo to co jemy ma wpływ na wygląd naszej skóry. Przede wszystkim jadłospis powinien być zdrowy i bogaty w witaminy i pierwiastki. Należy unikać gwałtownego chudnięcia i tycia, bo to prosta droga do rozstępów. Mniej soli, a także konserwantów – to kolejna zasada, o której musimy pamiętać. Aktywność fizyczna to czynnik profilaktyczny, jeśli można tak powiedzieć. Ci, którzy biegają, czy też jeżdżą na rowerze – oczywiście amatorsko – mają dużo większe szanse na to, że rozstępy się u nich nie pojawią.

Te domowe sposoby można by wzmocnić konkretnymi preparatami na rozstępy. Aby pozostać w duchu natury, najlepiej wybrać taki, który ma naturalne składniki. Takim preparatem jest Dermology Stretch Mark. Domowe sposoby na rozstępy to jedno, ale jeśli można wspomóc kurację naturalnymi kosmetykami, to dlaczego z tego nie skorzystać?

← Wróć na stronę główną