Fissan na rozstępy – skuteczny?

Znalezienie odpowiedniego kremu na rozstępy to często bardzo poważny problem. Na jaki preparat się zdecydować, czy aby na pewno jest on bezpieczny? Jak to jest w przypadku preparatu Fissan, czy można mówić o skutecznym produkcie na rozstępy?

Fissan nie jest być może obecny w największych pismach kobiecych, rzadko też można znaleźć jakiekolwiek reklamy tego preparatu. Czy źle to o nim świadczy? Niekoniecznie. To, że jakiś krem, czy bardziej ogólnie - kosmetyk - nie jest na reklamowych “językach”, nie oznacza, iż nie działa. Jak to jest z preparatem Fissan?

Fissan na rozstępy – skład

Opakowanie nie jest jakoś specjalnie zachęcające, ale nie to w przypadku skutecznego kosmetyku na rozstępy jest najważniejsze. Należy skupić się na samym działaniu. Sam preparat ma formę kremu, który może być w odczuciu wielu osób zbyt tłusty. Podobnie z zapachem, który niekoniecznie jest przyjemny. Konsystencję kremu można by nawet określić „niemiłą w dotyku”. To jednak staje się mniej istotne, jeśli preparat działa.Składniki, które znajdują się w Fissan, tak naprawdę obecne są w większości tego typu preparatów, co można uznać niejako za wadę produktu. Z drugiej strony to pewnego rodzaju konformizm. Skoro te składniki w innych preparatach się sprawdzają, to dlaczego nie miałyby zadziałać właśnie tu? To jest droga, którą wybrała część z producentów.

Czy krem działa?

Opinie na temat skuteczności preparatu Fissan są podzielone. W czasie stosowania tego kremu można zauważyć pewne zmiany in plus. Niestety nie do końca radzi sobie on ze wszystkim rozstępami, szczególnie tymi, które są starsze, czyli tymi w kolorze perłowym. Na pewno sprawdza się jako element profilaktyki, bo tam gdzie teoretycznie powinny się pojawić (bo są obok), nie uświadczymy ich. To bardzo dobrze, bo dużo lepiej działać profilaktycznie, niż potem próbować walczyć z rozstępami.

Uwagi

Sposób stosowania – banalnie prosty, jak w przypadku większości tego typu kremów. Może być stosowany przez kobiety w ciąży. To dobrze, bo to właśnie w tym czasie pojawia się najwięcej rozstępów. Jeśli mowa o samych składnikach, Fissan nie jest na tym polu liderem. Posiada kilka dużo lepszych zamienników. Mocną alternatywą dla tego kremu są preparaty o lepiej dobranym składzie, jak np. Revitol Stretch Mark. W kremie tym zawarto całkowicie naturalne składniki, w rezultacie zapewniające bezpieczeństwo i nie powodujące skutków ubocznych.

Wracając do samego kremu Fissan nie będziecie mieli problemów z jego zakupem, bo można go znaleźć w każdej aptece. Cena jest również do „przyswojenia”, chociaż problemem może być wydajność tego kremu.

← Wróć na stronę główną