Jak zlikwidować rozstępy?

Takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet na świecie. W jaki sposób pozbyć się tych nieestetycznych, żeby nie powiedzieć brzydkich rozstępów? Czy jest jakaś skuteczna metoda? Czy lepiej zdecydować się na zabieg, czy może jednak wykorzystać jakiś preparat?

To tylko kilka z możliwych pytań, które mogą pojawić się w głowach osób z rozstępami. Zanim spróbujemy na nie odpowiedzieć, parę słów informacyjnych na temat tego problemu skórnego. Wszak wiedza to potężna broń.

Kiedy pojawiają się rozstępy?

Problem ten w przeważającej liczbie przypadków dotyka kobiet w ciąży. Warto jednak pamiętać o tym, że również nastolatki mogą cierpieć z powodu rozstępów. Jeśli chodzi o panie, które w najbliższym czasie mają zostać matkami, to szacuje się że opisywany problem skórny może pojawiać się nawet w 90% przypadków. Najczęściej rozstępy zaczynają się „uaktywniać” w trzecim trymestrze. Wtedy brzuszek dość gwałtownie się zwiększa, a skóra znacznie się rozciąga. Można zapobiegać takiej sytuacji, poprzez zdrową dietę w czasie ciąży. Oczywiście nie chodzi tutaj o odchudzanie się w tym okresie, bo to jak wiadomo niebezpieczne zarówno dla dziecka i matki. Jadłospis ma być zdrowy i nieprzynoszący dodatkowych kilogramów.

Jak zlikwidować rozstępy skutecznie?

Jeśli problem dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży, to możliwe rozwiązania się kurczą. Po pierwsze, trudno aby na zabiegi na rozstępy decydować się w czasie, bo to jest – delikatnie mówiąc – niebezpieczne. Specjaliści przekonują, że na przykład na dermabrazję można zdecydować się dopiero trzy miesiące po urodzeniu dziecka. To rodzi kolejny problem, gdyż im „starsze” rozstępy, tym trudniej będzie je usunąć. Oprócz dermabrazji, można również zdecydować się na inne zabiegi. Jednym z nich jest mezoterapia. Polega ona na tym, że bezpośrednio w skórę wstrzykuje się substancje odżywcze, których głównym celem jest regeneracja i uelastycznienie. Jedno i drugie ma pomóc pozbyć się rozstępów.

Są też zabiegi cechujące się wykorzystywaniem najnowszych technologii. Można więc z rozstępami walczyć przy pomocy krioterapii (która staje się ostatnio coraz bardziej popularna), czy też przy użyciu lasera. Jak łatwo się domyślić, oba sposoby nie są specjalnie tanie. To zresztą jedna z głównych wad zabiegów mających likwidować rozstępy. W przypadku części z nich pojawia się też dodatkowo problem bólu, którego można doświadczyć.

Jak więc zlikwidować rozstępy w inny sposób? Chociażby w związku z tymi niedogodnościami, niektóre z pań mogą zdecydować się na wybór preparatów na rozstępy. Większość z nich jest bezpieczna nawet w czasie ciąży, a to dość istotna zaleta. Oczywiście, wybór powinien być skierowany na takie produkty, które mają naturalne składniki, tak jak na przykład Dermology Stretch Mark. Oprócz bezpieczeństwa, taki skład daje pewność, że nie wystąpią uczulenia. Skuteczność, to oczywiście niezmiernie istotna sprawa. Wspomniany preparat skutecznie pozbywa się rozstępów i może być stosowany w czasie ciąży.

← Wróć na stronę główną