Mederma

Profesjonalny krem na rozstępy?

Mederma

Problem blizn jest dzisiaj powszechny. Nieestetyczne zmiany pojawiają się na różnych etapach życia, często pokrywając spore powierzchnie skóry. Szczególnie narażone na rozstępy są kobiety w ciąży. To właśnie w tym okresie pręgi pokrywają biust, brzuch, uda oraz nawet pośladki. Dynamicznie zmieniające się ciało, wymaga bowiem szczególnej pomocy. Niezbędne wsparcie ma nieść Mederma. Jej stosowanie, według producenta i wielu użytkowniczek, podnosi pewność siebie oraz korzystnie wpływa na samopoczucie.

Blizny to nie historia

Mederma promuje swoje produkty stwierdzeniem, że blizny nie muszą być pamiątką opisującą historię ciąży. Piękne miesiące, gdy spodziewamy się dziecka można opisać w całkowicie inny sposób. Mederma ma pomagać w likwidowaniu blizn starych i nowych. Ma leczyć zmiany pozostające po trądziku, cięciach cesarskich oraz oparzeniach. Preparaty Mederma mają poprawiać koloryt skóry, wyrównywać odznaczające się na jej powierzchni blizny, poprawiać teksturę, co powoduje, że zmiany na skórze mają być bardziej miękkie, płynne oraz zdecydowanie mniej zauważalne.

Mederma Stretch Therapy

Mederma Stretch Therapy to specjalistyczna linia preparatów, opracowanych w klinikach w celu zaproponowania sposobu na zmniejszenie istniejących rozstępów. Według producenta, ma ona likwidować przebarwienia, poprawiać strukturę skóry oraz korzystnie wpływać na jej miękkość, wszystko w 12 tygodni liczonych od pierwszego dnia stosowania preparatu. Odczuwana poprawa wyglądu skóry ma być zauważana już po czterech tygodniach stosowania kosmetyku. Preparaty Mederma zostały przetestowane dermatologicznie. Na pierwszym miejscu wśród preparatów na rozstępy Mederma wymienia się Mederma Avanced Scar Gel, nowy żel, wprowadzany w marcu 2012 roku, z którym wiąże się wiele nadziei i który zaleca się stosować miejscowo raz dziennie, w odróżnieniu od innych preparatów oferowanych dotychczas i zalecanych do częstej aplikacji. Jedna aplikacja dziennie to mniej niż zaleca większość producentów preparatów na rozstępy, w których przypadku konieczna jest aplikacja dwa a nawet trzy razy dziennie. W ten sposób można liczyć na zwiększenie wygody stosowania preparatu, unika się ryzyka zapomnienia o nałożeniu kremu, jak również można, według wskazówek producenta, liczyć na szybsze efekty działania kremu.

Skład preparatu Mederma

Mederma Advance Scar Gel to preparat o działaniu opartym na wyciągu z cebuli oraz innych składnikach pochodzenia botanicznego. W testach przeprowadzonych przez Mederma udało się uzyskać aż 36% poprawę wyglądu skóry po zastosowaniu Mederma w porównaniu do blizn, które nie były leczone w żaden sposób. Opisany rezultat można było obserwować po ośmiu tygodniach systematycznego stosowania.

Czas aplikacji

Krem Mederma należy nakładać raz dziennie. W przypadku nowych blizn aplikację zaleca się kontynuować przez osiem tygodni. Natomiast w odniesieniu do starych blizn aplikacja powinna się odbywać przez okres 3-6 miesięcy. Krem Mederma może być już stosowany, gdy rana zostanie zamknięta. Im szybciej rozpocznie się aplikacja, tym lepiej. Nakładanie żelu należy połączyć z wcieraniem preparatu i delikatnym masażem zmienionego miejsca. Medermę zaleca się przechowywać w temperaturze pokojowej. Producent zastrzega, by nie stosować jej na otwarte rany. W temacie aplikacji często wspomina się również o innej zalecie Mederma. Mianowicie o tym, że żel jest bezbarwny, co jego aplikację czyni wyjątkowo wygodną oraz dyskretną.

Czy są inne alternatywy?

Mederma to żel na rozstępy i blizny. W Polsce jeszcze mało popularny. Dużo częściej stosowany u naszych zagranicznych sąsiadów. Z tego powodu problemem niejako jest nabycie preparatu oraz ewentualnie stosowanie terapii przy jego udziale. W miejscu Medermy dużo częściej poleca się stosowanie sprawdzonego preparatu, a co najważniejsze takiego, którego zakup nie jest ryzykowny. Przykładowo Revitol Strech Mark spełnia te wymogi. Jest to preparat o naturalnym i wyjątkowo skutecznym składzie, na który producent oferuje 90 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. W praktyce oznacza to, że jeśli preparat nie sprawdzi się, można uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Dlatego nie dziwi, że większość osób w naturalny sposób rekomenduje wybór preparatów takich jak Revitol Stretch Mark w miejscu Medermy.

← Wróć na stronę główną