Mikrodermabrazja na rozstępy

Mikrodermabrazja to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Stosowany na różne zmiany, zarówno w początkowym stadium ich rozwoju, jak również bardziej zaawansowanym. Wiele z zabiegów kosmetycznych uważanych jest za ostatnią deskę ratunku. Uważa się, że jeśli one nie pomogą, nie ma co się łudzić, że rozstępy zostaną w ogóle usunięte. Jednak czy na pewno to prawda?

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to kosmetyczny zabieg, stosowany zarówno w dużych, jak i mniejszych salonach. Nie wymagający większych przygotowań. Polegający na ścieraniu wierzchnich warstw naskórka lub skóry właściwej, w zabiegu o stopniu zaawansowania dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdej z osób. Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny. Jeśli jest wykonywany przez doświadczoną kosmetyczkę lub lekarza, daje dobre efekty. W swoim wydaniu bywa mozolny, bowiem polega na systematycznym ścieraniu mikrowarstwy po mikrowarstwie skóry, aż do osiągnięcia pożądanego poziomu, na którym skóra jest gładsza, piękniejsza i bez skazy. Stopień i efekty zabiegu obserwowane są na bieżąco, dzięki czemu można reagować na stan bieżący. Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest przy udziale głowicy diamentowej (mikrodermabrazja diamentowa) lub rzadziej kryształów korundu. Mimo że mikrodermabrazja pozwala na uzyskanie tylko poprawy powierzchniowej, to zmiany obserwowane po mikroskopem udowadniają, że na jej skutek dochodzi do syntezy kolagenu i elastyny, białek, których prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne w procesie przeciwdziałaniu rozstępom.

Najważniejsze zalety
Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg. Również dlatego, że ma on sporo ułatwiających życie zalet:

 • jest bezbolesny, prosty i trwa krótko,
 • może być powtarzany dla osiągnięcia optymalnego poziomu zadowolenia,
 • jest obarczony niewielkim ryzykiem, nie niesie ryzyka przebarwień oraz blizn,
 • efekty są widoczne właściwie od razu,
 • po zabiegu niemal natychmiast można wrócić do aktywności,
 • stosując się do zaleceń kosmetyczki lub lekarza, można liczyć, że początkowe częste zaczerwienienie skóry szybko zniknie,
 • dzięki temu, że podczas mikrodermabrazji nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych, zabieg może być stosowany również w przypadku osób o skórze wrażliwej,
 • mikrodermabrazja może być stosowana na każdego rodzaju skórze: suchej, wrażliwej, białej oraz opalonej,
 • w renomowanych salonach możemy liczyć, że zabieg zostanie wykonany zgodnie ze standardami FDE oraz CE, w pełni bezpiecznie i profesjonalnie.
 • Mikrodermabrazja na rozstępy – gdzie może być wykonywana?

  Mikrodermabrazja na rozstępy może być wykonywana właściwie na każdym obszarze skóry, na którym pojawiają się rozstępy. Kilka zabiegów na brzuch, uda, pośladki wystarczą zazwyczaj, by osiągnąć zadowalające efekty.

  Ponadto efekty niepożądane, które mogą towarzyszyć zabiegom, rzadko stanowią problem na zasłoniętych obszarach ciała. Trzeba się bowiem liczyć, że pojawią się: uczucie mrowienia, swędzenia, świądu, zaczerwienienie skóry (które nawet na twarzy rzadko przeszkadzają w wykonaniu makijażu). Mogą pojawić się również nieładne wybroczyny, których jednak ryzyko wystąpienia dotyczy osób, stosujących leki przeciwzapalne, aspirynę lub leki niesteroidowe.

  Kiedy wybrać się na zabieg?

  Na nowe rozstępy zabieg mikrodermabrazji rzadko jest planowany. Bardziej skuteczne okazują się w ich przypaku klasyczne metody, na przykład aplikacja wysoko ocenianych kremów na rozstępy: Revitol Stretch Mark, czy też Dermology Stretch Mark. Mikrodermabrazję zaleca się z kolei stosować w przypadku starych, białych rozstępów, kiedy inne klasyczne metody nie sprawdziły się. Dodatkowo należy pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Najczęściej wymienia się: trądzik, znamiona, zakażenia skóry różnego typu, nadżerki, uszkodzenia ciągłości skóry, nowotwory, bliznowce.

  Ile zabiegów potrzeba?

  Jeśli decydujemy się na usuwanie rozstępów przy wykorzystaniu mikrodermabrazji, musimy liczyć się z tym, że do usunięcia problemu potrzeba serii spotkań z dermatologiem w gabinecie. Najczęściej trzeba być przygotowanym, czy to czasowo, czy finansowo na wykonanie od pięciu do dwunastu zabiegów, które planuje się w odstępach dwu lub trzytygodniowych. Na jeden zabieg należy poświęcić od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Jednak przy leczeniu dużych powierzchni jeden zabieg może potrwać nawet dwie godziny. Każdorazowo trzeba się liczyć z kosztem od 100 złotych wzwyż. Dlatego na początek warto wypróbować tańsze metody usuwania rozstępów, w tym zwłaszcza profesjonalne kremy.

  ← Wróć na stronę główną