Mustela

Krem przeciw rozstępom w ciąży

Mustela

Ciąża to okres pełen kontrastów. Z jednej strony mijający na radosnym oczekiwaniu na dziecko, a z drugiej pełen zmian hormonalnych oraz wahań nastroju. Podobnie do rewolucji obserwowanych w podejściu do otaczającej rzeczywistości postrzega się również to, jak na ciążę reaguje skóra.

Inna skóra

Skóra w ciąży się zmienia. Pierwsze, co można obserwować to wyrównanie jej powierzchni, zwiększenie blasku oraz trudną w ocenie energię, która od niej bije. Niektóre kobiety wyraźnie pięknieją, inne natomiast muszą się liczyć z nawrotem zmian, z którymi teoretycznie już sobie poradziły. Często w okresie ciąży na skórze pojawiają się pryszcze oraz inne niedoskonałości. Skóra w ciąży staje się inna jeszcze z innego powodu. Jest ona dużo wrażliwsza: na dotyk. Szybciej reaguje na stymulację. Z tego powodu nie brak kobiet, które bez skrępowania przyznają, że właśnie w ciąży przeżywały największą satysfakcję podczas zbliżeń seksualnych. Nie brak uwag dotyczących różnic w odbiorze ciepła. Wiele kobiet właśnie w ciąży szybciej marznie oraz zdecydowanie szybciej się poci, co ma związek ze zwiększonym krążeniem oraz wzrostem ilości krwi. Na płaszczyźnie biologicznej można obserwować też inne zmiany: wpływ hormonów. To za ich pośrednictwem rozciągnięciu ulegają włókna kolagenowe. Od ich kondycji oraz mocy zależy, czy w trakcie całej ciąży nie dojdzie do przerwania ich ciągłości. Z czasem bowiem mogą one ulec zmianie i zanikowi, co sprawia, że zostają one zastąpione przez rzadsze włókna, cieńsze i nie tak dobrej jakości. Skóra zakrywająca te włókna też jest cieńsza, co skutkuje tym, że na jej powierzchni często widoczne stają się miejsca przerwania jej ciągłości zwane rozstępami w ciąży. Skóra w ciąży często jest również wysuszona i zdarza się, że swędzi. Tak właśnie daje ona sygnały o konieczności jej skutecznego nawilżania oraz odżywiania.

Rozstępy w ciąży

Jeśli rozstępy pojawiają się po raz pierwszy, często wzbudzają konsternację. Zdarza się, że myli się je z innymi zmianami. Najczęściej na tym etapie mają one kolor czerwono-fioletowych linii i są one najłatwiejsze w wyleczeniu, na co wskazują doświadczenia osób używających różnych preparatów, czy to tytułowej Musteli, czy Revitol Strech Mark oraz Dermology Stretch Mark. Z czasem, gdy zmiany zmieniają kolor na perłowy, ich usunięcie staje się zdecydowanie trudniejsze. Rozstępy to bardzo popularne zmiany ciążowe. Szacuje się, że występują u jednej na dwie przyszłe mamy. Często umiejscawiane są na biodrach, pośladkach, piersiach, udach, no i oczywiście na brzuchu. To, czy rozstępy się pojawią, czy nie, uzależnione jest od wielu czynników. Znaczenie ma waga kobiety przed zajściem w ciążę, jej kondycja skóry na początku ciąży, jakość kolagenu, jak również skłonności genetyczne. Rozstępy dużo częściej pojawiają się u osób, u których w rodzinie istniał problem z tego typu bliznami. Niektórzy twierdzą, że na wystąpienie rozstępów ma również wpływ ilość przebytych ciąż.

Jak zapobiegać rozstępom według Musteli?

Według producenta kremu na rozstępy Mustela, zaleca się, by terapia przeciw rozstępom była przeprowadzana zgodnie z trzema punktami. Po pierwsze zapobiegaj. Krem Mustela należy stosować już z chwilą, gdy dowiemy się, że spodziewamy się ziecka. Im wcześniej zaczniemy stosować preparat, tym na lepsze efekty możemy liczyć. Na skuteczność działania kremu Musteli wpływ ma również regularność stosowania. Im większa systematyczność, tym można liczyć na lepsze rezultaty. Dużym błędem jest przestawanie stosowania kremów na rozstępy po porodzie. Kiedy skóra ma za zadanie zmniejszenie swojej objętości oraz powrót do stanu sprzed ciąży, wtedy stosowanie kremu jest równie ważne. Rozstępy w czasie, kiedy są pielęgnowane oraz usuwane przy wykorzystaniu specjalnego kremu, nie powinny być opalane.

Jakie kremy na rozstępy ma w ofercie Mustela?

Kremy Mustela na rozstępy dostępne są w różnych propozycjach. Dla osób chcących zapobiec powstawaniu rozstępów oraz zmniejszeniu niewielkich zmian producent Mustela zaleca stosować Podwójnie Działający Krem na Rozstępy. Preparat ten należy stosować już na początku ciąży oraz kontynuować jego stosowanie na miesiąc po porodzie. Aplikacja nie powinna być oszczędna. Preparat należy nakładać na wszelkie obszary narażone na występowanie rozstępów: brzuch, piersi, uda i biodra. By móc uzyskać efekt wysokiej skuteczności, producent zaleca aplikację preparatu w połączeniu z masażem. Dzięki temu dodatkowo uzyskuje się efekt odprężania oraz relaksacji. Z kolei na już istniejące rozstępy zaleca się stosować miejscowo Intensywnie Działający Krem na Rozstępy. Ten preparat zaleca się stosować miejscowo. Zarówno w okresie ciąży, jak również po porodzie.

Mustela opinie

Mustela krem na rozstępy jak każdy preparat ma zróżnicowane opinie. Jednak przyznać trzeba, że w przeważającej większości wypowiedzi na forum mają pozytywny wydźwięk. Najczęściej jako główną wadę wymienia się cenę, która przy umiarkowanej wydajności wydaje się zbyt wysoka. Zdarzają się opinie, które podkreślają, że preparat ma zbyt intensywny zapach, który bywa drażniący zwłaszcza dla kobiet spodziewających się dziecka oraz odczuwających zapachy zdecydowanie bardziej intensywnie. Bywają też opinie osób przekonujących, że preparat Mustela nie jest wart swojej ceny, bo działa równie dobrze jak tańsze preparaty. Ponadto producent nie obejmuje produktu 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, jak to jest w przypadku kremu Revitol Strech Mark. Dlatego zakup Musteli oraz wypróbowanie jej jest narażone na ocenę zbędnej inwestycji, co w przypadku produktu Revitol nie stanowi ryzyka.

← Wróć na stronę główną