Oliwka na rozstępy

Wrzecionowate pasma, które „lubią” atakować uda, brzuch, pośladki, oraz piersi. W taki sposób medycyna opisuje rozstępy. Łatwo o nie, szczególnie gdy nie prowadzimy zbyt zdrowego trybu życia, ale już ich pozbycie się wymaga pewnego zaangażowania z naszej strony.

Istnieje wiele koncepcji, pomysłów i sposobów na walkę z rozstępami. Jedni preferują stosowanie profesjonalnych zabiegów. Są one skuteczne, ale obarczone skutkami ubocznymi i najczęściej dość kosztowne, stąd - wciąż mało popularne. Wiele osób stara się zaprzęgnąć naturę, tak aby pomogła pozbyć się rozstępów.

Oliwka na rozstępy – jaką wybrać?

Jest z nią pewien problem. Na pewno oliwkę można stosować w ciąży. Jest to o tyle ważne, iż rozstępy bardzo często pojawiają się u pań, które są w tak zwanym stanie błogosławionym. Problem jednak polega na tym, iż przekonanie o cudownych właściwościach oliwki w eliminacji rozstępów jest mocno przesadzone. Wiele kobiet, które stosowały oliwkę w czasie ciąży (chociażby tę najpopularniejszą dla dzieci – Bambino) nie było w stanie jednoznacznie stwierdzić, że pomaga ona w walce z rozstępami. Przeważa zdanie – poparte zresztą bądź co bądź doświadczeniami na własnym ciele – iż sprawdza się ona bardziej jako środek zapobiegawczy. Rozstępy – tak w stanie zapalnym, a więc świeże, jak i w kolorze perlistym przy pomocy oliwki - nie znikną. Trzeba więc szukać innej drogi.

Jak wyeliminować rozstępy?

Oliwka na rozstępy może nam bardzo pomóc, szczególnie dzięki temu, że zmiękcza skórę i potrafi ją skutecznie wygładzić. Clue walki z rozstępami poprzez naturę polega na tym, aby skutecznie połączyć kilka składników o różnym działaniu. Tylko wtedy tak naprawdę można uzyskać dobre efekty. W przypadku rozstępów najważniejsze z punktu widzenia zawartości poszczególnych składników wydają się być witaminy. Szczególnie E, A, D3 i B5. To one mają istotny wpływ na stan skóry. Zapewniają jej elastyczność i pozwalają skutecznie pozbyć się rozstępów. Oczywiste więc jest, że należy szukać takich składników, które je zawierają. Naturalne metody wielu kojarzą się z domowymi sposobami na rozstępy. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z chronologicznego punktu widzenia, najpierw zaczęto wykorzystywać działanie różnego rodzaju roślin w domowym zaciszu, a dopiero później firmy zauważyły ich skuteczność.

Drogi mamy więc dwie. Albo sami przygotujemy mikstury, żele, czy też kremy na rozstępy, albo zainwestujemy w gotowy preparat. Obie metody mają swoje wady i zalety. Istnieją gotowe preparaty, które oparte są o naturalne składniki. Dermology Stretch Mark to jeden z nich. Natura, brak skutków ubocznych, a jednocześnie skuteczność. To cechy, które go charakteryzują. Ma też w sobie skwalen z oliwek. Składnik, który w tym wypadku jest odpowiedzialny przede wszystkim za profilaktykę. I tak właśnie powinno walczyć się z rozstępami. Kompleksowo. Każdy ze składników danego preparatu ma mieć swoje miejsce i zadanie.

← Wróć na stronę główną