Pharmaceris na rozstępy

Jakie wykazuje właściwości?

Przy wyborze kosmetyków kierują nami różne powody. Niektórzy kierują się zapadającą w pamięć reklamą, inni ceną, ale oczywiście – zawsze ważna jest też efektywność danego preparatu. Jak jest w przypadku Pharmaceris na rozstępy?

Zanim o samym preparacie, jego składzie, to warto zaznaczyć, że to polski produkt. Jest to w pewien sposób dla niektórych na pewno istotnym wyznacznikiem. Może to być oczywiście wadą i zaletą. Niezależnie jednak od tego, warto zaznaczyć, że preparat Pharmaceris pochodzi z Laboratorium Kosmetycznego Dr. Ireny Eris. Na pewno wielu z Was, firma ta jest doskonale znana i zapewne w tym momencie część czytelników podjęła już decyzję o zakupie tego preparatu.

Jaki Pharmaceris ma skład

To jeden z tych kosmetyków przeznaczonych do rozstępów, który stawia na naturalne składniki. Jest to bez wątpienia plus tego preparatu, bo nie od dzisiaj wiadomo, iż problemy skórne najlepiej „załatwiać” przy udziale natury. W przypadku Pharmaceris są to w zasadzie trzy składniki: witamina E, ekstrakt owocowy i masło Shea. Każdy z nich ma swój udział w walce z rozstępami. Witamina E odpiera atak wolnych rodników. To one są odpowiedzialne za starzenie się skóry, a przy okazji za to, iż traci swoją elastyczność. Jest mniej podatna na rozciąganie, a to powoduje powstawanie rozstępów. Masło Shea, to często stosowany w kosmetykach składnik, który ma łagodzić ewentualne podrażnienia, jak i zmiękczać skórę. Ekstrakt owocowy jest odpowiedzialny za przyspieszenie odnowy komórek. To w zasadzie wszystko jeśli chodzi o składniki, które mają pomóc w walce z rozstępami.

Jak działa Pharmaceris na rozstępy?

Zacznijmy od tego, co jest najbardziej widoczne. Bez wątpienia kosmetyk ten doskonale się wchłania w skórę. Jeśli chodzi o zapach, to nie jest on specjalnie zachęcający. Jednak prawda jest taka, że wiele kremów przeznaczonych do walki z rozstępami jest obarczona tym problemem. Smutna informacja to czas, po którym rozstępy mają ustąpić – mowa tutaj o trzech miesiącach. Czas oczekiwania na efekty jest więc długi, a wydajność kosmetyku narazi nas w tym czasie na znaczne koszty. Jedno opakowanie można kupić za mniej- więcej 40 złotych (chociaż zdarzają się i niższe ceny – warto o tym wspomnieć), ale będzie potrzeba ich więcej. Oczywiście jest to też uzależnione od tego jaki obszar ciała jest zajęty przez rozstępy.

Alternatywa?

Pharmaceris na rozstępy nie jest liderem wśród kremów tego typu. Dodatkowo problem wydajności budzi zastrzeżenia i być może rodzi pytania o możliwe alternatywy. Takie istnieją zawsze i o tym trzeba pamiętać. Są preparaty bardziej naturalne w swoim składzie, z szybciej następującymi efektami (np. Dermology Stretch Mark). Ilość kosmetyków przeznaczonych do walki z rozstępami, powoduje że jest spory wybór i nie jesteśmy skazani na jeden kosmetyk. Jeśli dany nam się nie spodoba, zawsze możemy wybrać inny.

← Wróć na stronę główną