Preparaty na rozstępy

Czym kierować się, dokonując wyboru?

Wybór preparatów na rozstępy jest bardzo szeroki. Najczęściej można je nabyć pod postacią kremu, żelu, mleczka, jak również maści. Nie brak propozycji różnych marek, dostępnych w rozmaitych przedziałach cenowych, o różnej pojemności oraz wydajności. Jak kupić dobry preparat na rozstępy? Poniżej przygotowaliśmy krótką instrukcję.

Cena = jakość?

Oczywiście takie skróty myślowe często są krzywdzące i niezgodne z rzeczywistością. Nie jest bowiem regułą, że drogie preparaty na rozstępy są tymi najlepszymi. Przyznać jednak trzeba, że decydując się na produkt w wyższej cenie, mamy jednak większą szansę, że uzyskamy wartościowy preparat, który sprawdzi się w redukcji pojawiających się na skórze zmian.

Ekskluzywne, dobrze działające preparaty muszą niestety kosztować więcej niż kilka złotych. Do ich produkcji wykorzystuje się bowiem lepsze składniki, łącząc je w bardziej przemyślany sposób. Tutaj dotykamy drugiego ważnego aspektu: mianowicie składu preparatu na rozstępy. Decydując się na kosmetyk mający pomóc nam w likwidacji blizn, powinniśmy przeanalizować jego skład.

Preparaty na rozstępy: skład

Kremy na rozstępy różnią się składem. Jeśli chcemy je stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, należy zwrócić uwagę na to, by był on możliwie naturalny i przyjazny zarówno skórze matki, jak i dziecku. Taki warunek spełniają preparaty oparte na naturalnej formule.

I tak bardzo wysoko oceniany jest skwalen (10%), który uzyskiwany jest z wątroby rekina, a który może być również izolowany z oliwy lub amarantusa (w najlepszych preparatach, na przykład Revitol Stretch Mark). Za jego pośrednictwem uzyskuje się efekt silnej regeneracji oraz możliwość odbudowy powierzchni skóry. Skwalen działa jak naturalny ochraniacz, o właściwościach podobnych do ludzkiego sebum. Wykazuje również ważne właściwości antyoksydacyjne oraz zmiękczające powierzchnię skóry. W terapii regenerującej bardzo ważne znaczenie ma także lista witamin: witamina E, która ma silne działanie antyoksydacyjne, zwiększa elastyczność skóry i pozytywnie wpływa na jej spójność. Na drugim miejscu wymienia się witaminę A, która wspomaga wzrost nowych komórek oraz zmniejsza już widoczne rozstępy. Jako kolejną w kremach na rozstępy wykorzystuje się witaminę D3, niezbędną do produkcji nowych komórek oraz działającą uzupełniająco w stosowaniu witaminy A i E. W terapii leczenia rozstępów często stosuje się także wyciąg z aloesu zwyczajnego, który stosowany jest od lat w terapii usuwania blizn. Bardzo pomocny okazuje się również wyciąg z pestek winogron, skutecznie wspomagający produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawiający zarówno elastyczność, jak i wygląd skóry. Wszystkie powyższe składniki wykorzystywane są w wysoko ocenianym preparacie na rozstępy Revitol Strech Mark.

W propozycjach konkurencji wykorzystuje się również inne składniki, na przykład perełkowiec japoński, czyli zioło znane z medycyny chińskiej. Inną substancją czynną jest boswellia serrata, która z kolei wykazując działanie przeciwzapalne, ma możliwość regenerowania uszkodzonej skóry. Innym składnikiem stosowanym w kremach na rozstępy jest wąkrotka azjatycka, która stymuluje fibroblasty do aktywizacji kolagenu i fibronektyny. Preparaty na blizny często zawierają algi, odżywiające skórę oraz łagodzące powstające na skórze podrażnienia oraz krzem odpowiedzialny za utrzymanie jędrności skóry.

Wydajność

Cenę oraz zastosowaną formułę w preparacie na rozstępy warto skonfrontować z wydajnością preparatu. Jasne jest to, że kosmetyk może mieć dużą pojemność i starczać na miesiąc, jak i to, że możemy otrzymać niewielką tubkę, której nie zdążymy wykorzystać przez kilka miesięcy. Dlatego cenę danego specyfiku należy rozpatrywać właśnie na tej płaszczyźnie. Liczy się jednak coś jeszcze. Oprócz wydajności, należy zwrócić uwagę na zalecaną częstotliwość stosowania danego preparatu. Co prawda są na rynku takie kremy na rozstępy, które producent zaleca stosować raz dziennie, jednak standardem jest dwukrotna aplikacja w ciągu dnia. Są również preparaty, które przygotowane są do nakładania aż trzy razy dziennie.

Wygoda aplikacji

Na poziom wygody stosowania danego preparatu wpływ ma również rodzaj opakowania oraz sposób aplikacji. Są kremy na rozstępy dostępne w formie zwykłej tubki, jak również z wygodną pompką czy też pod postacią maści. Zdarza się, że zamknięcia preparatów szybko się psują lub są trudne w obsłudze, pod względem otwierania. To, jak można ocenić dany preparat często określane jest na forach oraz innych stronach internetowych w formie komentarzy. Warto je wziąć pod uwagę, by mieć jasny obraz sytuacji oraz podejmować decyzje o zakupie danego produktu w bardziej świadomy sposób.

Marka

Często dzieje się tak, że producent, który ma już ugruntowaną pozycję na rynku, oferując swoje produkty od dłuższego czasu, będzie w stanie zaproponować nam lepsze preparaty na rozstępy niż nikomu nieznana marka. Warto prześledzić, w czym specjalizuje się producent. Większe zaufanie powinny wzbudzić w nas propozycje od marek, które udostępniają różne specyfiki, kierowane do osób mających problem z różnymi zmianami skórnymi. Bardziej rozbudowany asortyment, dłuższy staż na rynku oraz dodatkowe bonusy w postaci gwarancji zwrotu pieniędzy powinny wzbudzić w nas zaufanie.

← Wróć na stronę główną