Profesjonalne zabiegi na rozstępy

Jaką metodę wybrać?

Pojawiają się zdawałoby znikąd. Ani się obejrzymy i już rozstępy przecinają naszą skórę. Problem polega na tym, że nierzadko bardzo ciężko się ich pozbyć. Do tego stopnia, że często potrzebujemy profesjonalnych zabiegów do walki z rozstępami.

Nie będziemy się tutaj zastanawiać, dlaczego akurat nas dotknął ten problem i jakie są jego przyczyny. Skupimy się wyłącznie na metodach, dzięki którym możemy się rozstępów pozbyć. Mowa tutaj – jak jasno wskazuje tytuł – o zabiegach na rozstępy. Chociaż spróbujmy przedstawić też pewną alternatywę, bo jak się okazuje cena, którą przyjdzie nam zapłacić za takie profesjonalne „niszczenie” problemu, nie będzie mała.

Mezoterapia, a może mikrodermabrazja?

Zabiegi na rozstępy przybierają wiele różnych form. Mezoterapia to jedna z bardziej popularnych metod na rozstępy. Mezoterapia w największym skrócie polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji odżywczych, oraz takich, których głównym zadaniem jest jej regeneracja (w niektórych przypadkach chodzi o pobudzenie do takiego działania). Dzięki mezoterapii łatwiej pozbyć się jednej z faz – tak zwanych białych blizn. Inaczej wygląda mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który nastawiony jest na złuszczanie naskórka. To właśnie dzięki temu skóra ma zostać pobudzona do samoistnej regeneracji. Efektem takiego działania jest przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu, a przy okazji- likwidacja rozstępów. Tu warto zaznaczyć, że do tego celu stosowane są ultradźwięki. Obie z metod są stosunkowo młode i niestety nie tanie. Dodatkowo, czasem jeden zabieg po prostu nie wystarczy.

Inne zabiegi na rozstępy

To całkiem spora grupa, w której mieszczą się metody, których cechą wspólną jest znowu wysoka cena. Zacznijmy może od dermabrazji. Inaczej niż w przypadku swojej młodszej siostry, tutaj do ścierania naskórka wykorzystywana jest specjalna tarcza. Sam zabieg nie jest co prawda bolesny (tym bardziej, że robi się go przy znieczuleniu), jednak po pewnym czasie ból może się pojawić. W walce z rozstępami stosuje się obecnie najnowsze technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o zdobyczach nauki związanych z krioterapią i laseroterapią. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że oba w zasadzie zabiegi ingerują w naszą skórę. I to dużo bardziej, niż te opisane wyżej. Z racji tego, że wykorzystują one dość skomplikowane procesy, a czasem i sprzęt, to i cena jest odpowiednia wyższa. Dlatego też jest to raczej metoda dla osób o zasobnych portfelach. Większe jest też ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Alternatywa dla zabiegów

Jest ich kilka, ale najbardziej godne uwagi wydają się być preparaty - najczęściej w postaci kremów, które mają po pierwsze zapobiegać pojawieniu się rozstępów, a po drugie – jeśli już je mamy – likwidować je. Robią to z lepszym lub gorszym skutkiem. Wiele zależy od składu preparatu. Przykładowo Revitol Stretch Mark opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, a przy tym jest bardzo skuteczny.

Wybór tak naprawdę zawsze należy do nas. Dobrze jest jednak – zanim zdecydujemy się na konkretną metodę – przyjrzeć się uważnie wszystkim za i przeciw.

← Wróć na stronę główną