Rozstępy na nogach

Wrzecionowate pasma rozstępującej się skóry atakują bez litości. Na pojawienie się rozstępów narażone są obszary skóry niemalże całego ciała. Naszym zadaniem jest się ich pozbyć, lub zapobiec ich wystąpieniu.

Najczęściej rozstępy atakują okolice brzucha, pośladków i piersi. Występują również na nogach, a dokładniej rzecz biorąc- na udach. Skutecznie w ten sposób odbierają przyjemność chodzenia w krótkich spódniczkach. To kobiety zatem są statystycznie rzecz biorąc dużo bardziej na nie narażone, chociaż i panowie mogą mieć problem z rozstępami na udach.

Skąd się biorą rozstępy na nogach?

To dość prosta sprawa. W momencie kiedy dochodzi do nagłej i najczęściej niekontrolowanej zmiany wagi (i to zarówno tycia, jak i ekspresowego odchudzania) nasza skóra jest nadmiernie obciążona i dochodzi do pękania włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne między innymi za sprężystość i elastyczność skóry. My ze swojej strony możemy je dość skutecznie osłabić, przyczyniając się do ich przerwania. Niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej i nieodpowiednia dieta, to czynniki, za które odpowiadamy. Co ciekawe, również jeden z hormonów – kortyzol (określany też jako stresowy) może się przyczyniać do osłabiania włókien kolagenowych. Kiedy zaczynają one się napinać, skóra zaczyna pękać i powstają wrzecionowate pasma, zwane rozstępami. Rozstępy na nogach w tak zwanym stanie zapalnym są koloru różowego, a potem stopniowo bledną, osiągając barwę zbliżoną do perłowej.

Jak z nimi walczyć?

Ta ostatnia informacja jest istotna właśnie w przypadku, kiedy chcemy pozbyć się rozstępów. Im ciemniejszą barwę mają, tym łatwiej będzie do tego doprowadzić. Jeśli są one w stanie zapalnym, to skuteczne może okazać się zastosowanie domowych metod. Im jaśniejsze, tym bardziej będziemy się musieli postarać. Możemy zdecydować się na któryś z licznych, dostępnych obecnie zabiegów. Wybór jest naprawdę duży, ale niestety nie idzie to w parze z niskimi kosztami. Najczęściej zabieg trzeba powtarzać kilka razy i poważnie może to uszczuplić nasz portfel. Innym rozwiązaniem jest wybór preparatu (najczęściej w formie kremu) do walki z rozstępami na nogach. Tutaj również mamy spory wybór. Dlatego też, trzeba dość uważnie prześledzić, zarówno skład, jak i możliwe skutki uboczne.

Oba te czynniki są dość istotne z perspektywy kobiet w ciąży, które muszą szczególnie uważać na kosmetyki jakie stosują. Preparat Revitol Stretch Mark ma na przykład całkowicie naturalny skład i w zasadzie pozbawiony jest skutków ubocznych. To dobra informacja dla wszystkich pań, które chciałyby walczyć z rozstępami na udach, lub im zapobiegać w czasie ciąży.

← Wróć na stronę główną