Rozstępy na pośladkach

O nieestetycznym problemie słów kilka

Upodobały sobie kilka miejsc na naszym ciele. Dotyczy to przede wszystkim ud, brzucha jak i pośladków. Tym ostatnim przyjrzymy się nieco bliżej, bo to właśnie one – szczególnie w letniej porze – bywają największym zmartwieniem.

Rozstępy atakują przede wszystkim kobiety w ciąży, ale należy pamiętać, iż nie jest to reguła. Narażone są na nie na przykład dziewczęta w okresie dojrzewania, ale też osoby, które gwałtownie tracą lub przybierają na wadze. Ten ostatni aspekt jest charakterystyczny dla mężczyzn, którzy chcą szybko zwiększyć masę mięśniową.

Jak powstają rozstępy na pośladkach?

Proces ich pojawiania się jest dość prosty. Jak wskazuje sama nazwa, rozstępy powstają w wyniku „rozstępowania się skóry”. Ma to miejsce w sytuacji, kiedy dochodzi do gwałtownego przybrania na wadze. To właśnie wtedy skóra traci elastyczność. Jest to powodem pękania włókien kolagenowych. W momencie, gdy rozstępy są w stanie zapalnym, mają ciemniejszą barwę. Im starsze- tym stają się bardziej jasne. W końcowym etapie można ich barwę określić jako „perłowa”. Pośladki to niestety jedno z „ulubionych” miejsc pojawiania się rozstępów. Również brzuch – szczególnie u kobiet w ciąży – jest przez nie często atakowany. Ciekawostką może być fakt, że na pojawienie rozstępów duży wpływ może mieć... stres. Dokładniej rzecz biorąc, chodzi tutaj o kortyzol, zwany potocznie hormonem stresowym. Ma on dość dużo „do powiedzenia” przy pękaniu wspomnianych włókien kolagenowych.

Jak przeciwdziałać?

Rozstępy na pośladkach nie wyglądają dobrze i warto zapobiegać ich powstawaniu. W niektórych wypadkach nie jest to wcale takie trudne. Przede wszystkim, zadbać należy o odpowiednią dietę. Mowa tutaj o jadłospisie zrównoważonym i zdrowym. Więcej ruchu. Zadbajmy o aktywność fizyczną. To naprawdę może pomóc w profilaktyce w kwestii rozstępów na pośladkach. To o tyle istotne, że rzadko kiedy pojawiają się jakieś objawy, które to świadczą o tym, że niedługo nasza skóra stanie się mniej elastyczna.

Odrębną kwestię stanowią zabiegi – nazwijmy je kosmetycznymi – mające zapobiegać, jak i zwalczać rozstępy na pośladkach. Tutaj pole do popisu jest naprawdę ogromne. Ujędrnianie skóry, zwiększanie jej elastyczności, to przykładowe pomysły. Istotny wydaje się też być wybór odpowiedniego preparatu na rozstępy. Powinien być przede wszystkim skuteczny, ale i pozbawiony przy okazji skutków ubocznych. Takie efekty mogą zapewnić chociażby naturalne składniki. Jednym z preparatów, w których je znajdziemy jest Revitol Stretch Mark. Dlaczego akurat ta „natura” jest taka ważna? Skóra pośladków jest wrażliwa i dlatego potrzebuje składników, które jej nie zaszkodzą, najlepiej właśnie naturalnych.

Rozstępów na pośladkach można się pozbyć, trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać.

← Wróć na stronę główną