Strivectin SD

Czy to działa?

Strivectin SD

Strivectin SD to cała seria preparatów oferowanych w Drogerii Sephora. Wśród nich dostępne są: Silnie działający krem przeciwko zmarszczkom i rozstępom (w wersji dla cery normalnej oraz dla cery wrażliwej) oraz wielozadaniowy krem pod oczy. Producent próbuje budować markę produktów, przekonując, że jest ona wyjątkowo skuteczna oraz działa w zaawansowany sposób. Jak jest w rzeczywistości?

Silnie działający krem przeciw zmarszczkom i rozstępom

Z opisu producenta możemy dowiedzieć się, że Strivectin SD to koncentrat do zadań specjalnych, preparat spełniający wiele funkcji. Zaawansowany oraz niezawodny w każdym swoim wymiarze. Zawiera opatentowaną formułę NIA-114™, która ma być owocem długich i żmudnych badań naukowych. W konsekwencji producentom udało się stworzyć receptę na widocznie mniejsze zmarszczki, zredukowane rozstępy oraz zminimalizowane bruzdy. Krem systematycznie stosowany ma zwiększać elastyczność skóry oraz wyrównać wszelkie nierówność i minimalizować zmiany po trądziku, ospie oraz po operacjach. Dodatkowo Strivectin, zgodnie z zapowiedziami producenta, ma sobie radzić z powiększonymi porami oraz przebarwieniami. Dodatkowo krem, dzięki wspomnianej wyżej opatentowanej formule, ma przyspieszać regenerację komórek oraz dzięki działaniu na głębokich warstwach odbudowywać i odżywiać skórę. Pierwsze rezultaty stosowania mają być widoczne w przypadku tego preparatu już po dwóch tygodniach systematycznej aplikacji.

Strivectin krem czy maść?

Strivectin w konsystencji przypomina bardziej maść niż krem, dlatego wiele osób narzeka na jego konsystencję oraz trudność w aplikacji. Nie brak porównań Strivectinu do taniej maści mentolowej o topornej, długo wchłaniającej się konsystencji. Po drugie jako minus wymienia się długie wchłanianie, które wymaga wiele cierpliwości w trakcie rozmasowywania preparatu w skórę. Preparat można stosować zarówno punktowo na twarz, jak również na większe powierzchnie na ciało. Jest wydajny.

Strivectin SD aplikacja

Producent zaleca trzykrotnie nakładanie kremu w ciągu dnia, co trzeba przyznać może być kłopotliwe i uważane za przesadne. Tym bardziej, że preparaty konkurencyjnych firm zaleca się aplikować raz-maksymalnie dwa razy dziennie. Producent na opakowaniu wskazuje, by aplikacja kremu nie była częstsza niż trzy razy dziennie, co może sugerować, że Strivectin jest bardzo silnym preparatem, a co z kolei według wielu osób, które zdecydowały się spróbować stosowania preparatu, ma być tylko chwytem marketingowym.

Strivecin SD formuła

Strivectin SD zawiera mentol, który działa rozgrzewająco, ale według testerów również drażniąco. Niektórzy podkreślają, że krem może podrażniać delikatną skórę. Po aplikacji miało się bowiem pojawiać zaczerwienienie oraz niektórzy wskazują, że również używaniu preparatu towarzyszy świecenie skóry (dlatego powtarzają się głosy, że Strivectin SD nadaje się jedynie do stosowania na noc). Poza tym preparat zawiera ekstrakty z roślin oraz peptydy mające działać kolagenotwórczo. Taki skład można znaleźć w wielu tańszych preparatach ogólnie dostępnych na rynku. Formuła Strivectin SD to środki ujędrniające, nawilżające oraz uelastyczniające. Jego główne oddziaływanie polega na przyspieszaniu syntezy kolagenu, według producentów: aż o 11%. Działanie nie ma jednak mieć wpływu na ważne z punktu bezpieczeństwa: strukturę skóry oraz jej funkcjonowanie. W praktyce jednak zbyt często się słyszy, że Strivectin to tak naprawdę niskiej jakości preparat w taniej tubce, podobnej do tych produktów, które sprzedaje się za kilkadziesiąt złotych. Koszmarnie drogi i w żaden sposób niebroniący się. Przeglądając opinie na jego temat, balansujemy między komentarzami typu „drogie oszustwo” aż do „preparat, na którego efekty trzeba zaczekać”. Trudno znaleźć jednoznaczne opinie...

Ważne informacje od producenta

Strivectin może być używany w połączeniu z innymi kosmetykami. Jednak należy zachować wyjątkową ostrożność, nakładając go pod oczy oraz na powieki, a najlepiej zrezygnować z tych miejsc aplikacji. Producent zaleca używać preparat oszczędnie ze względu na duże skoncentrowanie czynnych składników. Wyłącznie przez osoby dorosłe powyżej 18 roku życie. Jest zakazany dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Jak działa Strivectin SD?

Strivectin SD przede wszystkim ma zmniejszać zmarszczki oraz redukować większe i mniejsze blizny. Jak jest w rzeczywistości? W internecie bez trudu znajdziemy wypowiedzi, które sugerują, że preparat ten zmniejsza tylko...portfel, uszczuplając jego zawartość, a w pozostałych przypadkach ma sobie nie radzić nawet z niewielkimi zmianami. Najgorsze jest jednak to, że stosowanie Strivectin to decyzja dość ryzykowna. Producent nie daje żadnej gwarancji, na przykład tak jak producent Revitol Stretch Mark, który zapewnia 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dlatego decyzja o zakupie preparatu może się okazać inwestycją lub stratą pieniędzy. Każdy rezultat trzeba zaakceptować wraz z jego konsekwencjami.

← Wróć na stronę główną