Vichy na rozstępy

Jak naprawdę działa?

Kiedy patrzymy na ilość preparatów przeznaczonych do walki z rozstępami, bądź ich zapobieganiem, może nas to przyprawić o zawrót głowy i rodzi poważny problem. Który z nich jest skuteczny i sprawdzi się w moim przypadku. Czy jest to preparat Vichy o nazwie Action Integrale Vergetures? Sprawdźmy.

Firma pewnie wielu czytelniczkom jest znana. Zajmuje się urodą w zasadzie w każdym aspekcie. Można chociażby kupić ich szampon zawierający specjalny składnik, który ma ratować mężczyzn przed łysieniem. Teraz jednak skupmy się na problemie, który w przeważającej części przypadków dotyczy Pań. Owszem, zdarza się, że rozstępy tyczą się mężczyzn, ale jest ich na tyle mało, że przyjmiemy założenie, że to problem kobiet.

Co ma Vichy „w środku”?

Kiedy przyjrzymy się składnikom tego preparatu, to w pierwszej chwili możemy się poważnie zdziwić. Większość z nich podana jest w takiej formie językowej, iż może wydawać się nam, że to jakieś tajemnicze związki chemiczne. Części z nich nie musimy znać, ale warto wiedzieć, że krem Vichy na rozstępy opiera swoje działanie na olejkach roślinnych, krzemie i hydroxyproline. Ten ostatni składnik to aminokwas, którego kariera rozpoczęła się w 1902 roku, kiedy po raz wyizolowano go z żelatyny. Jest to aminokwas występujący w naszym organizmie i będący częścią ludzkiego białka. To główne składniki, które mają zapewnić efektywność preparatu

Jak działa Vichy na rozstępy?

Preparat ten ma dwojakie działanie. Z jednej strony w widoczny sposób zmniejsza widoczne rozstępy, ale głównie te, które są we wczesnym stadium zapalnym. Jest w stanie wzmocnić w tym miejscu skórę i nieco ją uelastycznia, co samo w sobie jest też działaniem profilaktycznym. To oczywista zaleta tego preparatu. Na pewno widoczne jest też po zastosowaniu to, że barwa skóry w miejscu gdzie pojawiły się rozstępy wraca do swojego naturalnego koloru. Samo stosowanie tego preparatu nie powinno w żadnym wypadku nastręczać trudności. Wystarczy go wmasować w miejsce gdzie wystąpiły rozstępy. Najlepiej po wieczornym prysznicu. Oczywiście codziennie. Zwraca uwagę dość przyjemny zapach tego preparatu.

Mnogość składników powoduje, że istnieje spore ryzyko, iż skóra zareaguje na któryś z nich w sposób alergiczny. I to niestety może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. Warto jednak mieć tego świadomość, tym bardziej że często na tego typu krem decydują się kobiety w ciąży, walczące właśnie z rozstępami.

Jeśli ktoś faktycznie boi się skutków ubocznych, może szukać preparatu opartego w całości na naturalnych składnikach. Przykładem takiego preparatu jest Revitol Butt Enhancement Cream. Oprócz naturalnego składu, charakteryzuje się dość szybkim działaniem. Jego głównym zadaniem jest modelowanie pośladków, a przy okazji radzi sobie też z rozstępami. Wracając jednak do głównego bohatera. Można go polecić, ale z tym zastrzeżeniem, dotyczącym możliwych reakcji na niektóre składniki.

← Wróć na stronę główną